Dergiler

Basılı ya da dijital kurumsal yayınlar, kurumsal vizyonunuz çerçevesinde hedef kitlenizle prestijli ve kalıcı bir iletişim kurmanız için
önemli bir araçtır. Konak Medya kurulduğundan bu yana birçok başarılı kurumsal dergiye imza atarak müşterilerinin ekosistemleriyle
iletişimine ve prestijine katkıda bulunuyor.

Kurumsal derginizi hazırlarken,

  • Sizi tanıyor, anlıyor, rakiplerinizi araştırıyor ve derginizin konseptini oluşturuyoruz.
  • Ardından benzersiz bir tasarım ortaya çıkarıyoruz.
  • İçeriğin hazırlanmasından fotoğrafların teminine, tasarımdan uygulamaya, baskıdan dağıtıma kadar tüm süreci yönetiyoruz.
  • Baskı ve dağıtım konusunda kendi olanaklarınızı kullanmanız durumunda ise isterseniz danışmanlığınızı yapıyoruz.
  • Dilerseniz kurumsal derginizi yalnızca basılı değil, online PDF ya da tablet dergi olarak da hazırlayabiliyoruz.
  • Kurumsal yayınınızın kendi ekosisteminizdeki firmaların hedef kitlelerine erişmeleri için bir araç olarak kullanılabilmesini de
    isterseniz ilan alım hizmetlerini de veriyoruz.
Online pdf dergi yayını örneklerimizi http://issuu.com/konakmedya linkinden görebilirsiniz.

Özel Projeler

Bilgi Çağı

2012 yılının başına kadar Konak Medya bünyesinde yayın hayatını sürdüren Bilgi Çağı, 2012’den itibaren Konak Medya bünyesinden ayrılıp bağımsız bir yayın olarak Bilgi Çağı ekibince hazırlanmaya devam ediyor. Bilgi Çağı Dergisi Kasım 2010’dan bu yana ana yayın platformu www.bilgicagi.com olacak şekilde, farklı bir boyut ve anlayışla hazırlanan basılı yayını, düzenli e-bültenleri, sosyal medya hesaplarıyla inovasyon, Ar-Ge ve bilişim alanlarında Türkiye’nin önde gelen yayınları arasında yer alıyor.

Kurumsal Dergiler

İzocam Diyalog

İzocam Diyalog, Türkiye’de yalıtım sektörünün lider şirketi İzocam için hazırlanan kurum dışı bir dergi. 3 ayda bir yayınlanan dergi, 7.000 adet basılıp sektörün önemli temsilcileri, kurum ve kuruluşlarıyla, üniversiteler, Bakanlıklar gibi geniş bir kitleye ulaştırılıyor.

Dergi, İzocam bayi ve müşterileriyle yapılan röportajların ve İzocam ile ilgili haberlerin yanı sıra enerji verimliliği, çevre, yalıtım ve sürdürülebilirlik gibi konularla ilgili uzmanlarla yapılan röportajlarla sektör temsilcilerini bilgilendiriyor ve bu konularda gündem yaratıyor. Dergide ilgiyle takip edilen bir de “sokak röportajı” bölümü bulunuyor. Bu bölümde, derginin ele aldığı konularla ilgili olarak halka fikirleri soruluyor. Ayrıca derginin kişisel gelişim bölümünde, insanların iş hayatında işine yarayacak bilgilere yer veriliyor.

SAP Forum

Kurumsal iş uygulamalarının öncüsü SAP adına, Eylül 2011’den bu yana hazırlanan SAP Forum dergisi; her ölçekte ve her sektörde faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyacına yanıt verecek kapsamda içerikleri, dosya konuları, haberleri ve röportajlarıyla kurumsal bilişim dünyasının nabzını tutuyor. SAP Forum dergisi, sağladığı içeriklerle derginin ana hedef kitlesini oluşturan liderlerin strateji belirlemek, sektör ve pazar bilgisine sahip olmak, müşteri odaklı olmak, net performans kriterleri koymak, güvenlik ve risk yönetimi yapmak, hukuka uyumu sağlamak gibi hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olma vizyon ve misyonuyla hareket ediyor. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri dahil olmak üzere 5.000’den fazla karar verici konumdaki kişiye ulaştırılıyor.

Konak Medya, diğer kurumsal dergilerden farklı olarak SAP Forum dergisinin ilan alımı hizmetini de yürütüyor. Her sayıda derginin hedef kitlesine mesajlarını iletmek isteyen SAP ekosistemi firmalarından ilan alınan dergi, bu açıdan da sektörde önemli bir fark yaratıyor.

Siemens İnovasyon

Siemens Sağlık sektörünün iki aylık dergisi Siemens İnovasyon, hekimlere ve sağlık sektörünün diğer çalışanlarına yönelik olarak yayımlanıyor. Alanında uzman hekimlerin danışmanlığında Konak Medya tarafından hazırlanan Siemens İnovasyon her sayısında ayrı bir alanı ele alıyor. Bugüne dek onkoloji, kardiyoloji, diagnostik gibi farklı alanlarda içeriklerle yayımlanan dergi teknoloji ile tıp dünyasını buluşturuyor. Dergide, Siemens’in geliştirdiği sağlık teknolojileri ve cihazları, işin uzmanları tarafından tanıtılıyor, başarı öyküleri paylaşılıyor.

Tepe'den

Türkiye güvenlik sektörünün lider şirketlerinden Tepe Savunma ve Güvenlik için hazırlanan Tepe’den dergisi 3 ayda bir yayımlanıyor. 1.500 adet basılan ve hem kurum içi hem de kurum dışı dağıtımı yapılan dergi, sektörün ileri gelenleri, güvenlik kurum ve kuruluşları ile Bakanlıklardan oluşan geniş bir kitleye ulaşıyor.

Güvenlik sektörü ile ilgili haber ve röportajların yanı sıra hayatın içinden konulara da değinen Tepe’den dergisi, kurum çalışanları arasında bir köprü kurmayı da amaçlıyor. Her sayısında, Tepe Savunma ve Güvenlik dahilindeki farklı bölge müdürlüklerine ve birimlere yer veren dergi, teknolojik cihazların zaman içindeki gelişimini izleyen “Zaman Yolcusu”, riski bol sporların tanıtıldığı “Güvenli Adrenalin” ve kişisel gelişime odaklanan “Gelişim Zamanı” bölümleriyle okurlarına güvenlik dünyasının farklı renklerini tanıtıyor.

Geçmiş Referanslarımız

Özel Projeler

Kendin Yap

Evler ve bahçeler için herkesin uygulayabileceği yaratıcı ve pratik çözümler sunan Kendin Yap, Eylül 2012 - Eylül 2013 arasında Konak Medya tarafından Karyon Yayıncılık adına aylık olarak hazırlandı. Bol görsel destekli 112 sayfalık içeriğiyle her ay bayi raflarında ve yapı marketlerde okurların beğenisine sunuldu. Avrupa’da son derece yaygın bir konsept olan Do It Yourself (DIY) anlayışını ülkemize taşıyan Kendin Yap, farklı zorluk derecelerindeki DIY projeleriyle dopdolu bir dergi olarak okurların ilgisini çekti. Eylül 2013’te yayınına ara verilen Kendin Yap’ın önümüzdeki yıllarda farklı bir bakış açısıyla yeniden yayımlanması planlanıyor.

Kurumsal Dergiler

Evyap Dünyası

Evyap Dünyası Dergisi, kişisel bakım ürünleri sektöründe 85 yıldır faaliyet gösteren Evyap için yayınlanan kurumsal bir dergi. 8 yıldır, 3 ayda bir yayımlanan dergi, 2.500 adet basılıp hem kurum içinde hem de kurum dışında dağıtılıyor.

Bir kurumsal dergiden beklenenin ötesinde, dopdolu bir içeriğe sahip olan Evyap Dünyası, Evyap çalışanlarının arasındaki iletişimi güçlendiriyor, bir köprü görevi üstleniyor. Dergide, Evyap’ın çalışanları, bayileri, bölge müdürlükleri, müşterileri ve tedarikçileri gibi birlikte çalıştığı kurum ve kişilerle yapılan söyleşilerin yanı sıra hayatın içinden röportajlara da yer veriliyor. Sağlık, lezzet, sinema, tarih, bakım ve kitap gibi bölümlerde güncel konularla ilgili, alanında uzman kişilerle röportajlar yapılıyor. Okuyan herkes dergide kendinden bir şeyler bulabiliyor ve hayatını kolaylaştıracak pek çok bilgiyi edinebiliyor.

Beykoz Konakları

Beykoz Konak Dergisi, Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın kurumsal yayını olarak Konak Medya tarafından hazırlandı. Yayınlandığı dönemde, Beykoz Konakları sakinleri arasında bir iletişim aracı olma özelliğini taşıyan dergi, 1.000 adet Beykoz Konakları sakinlerine, 4.000 adet Konak Dergi Grubu ve Beykoz Konakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na gönderiliyordu. 2006 yılında Grafikerler Meslek Kuruluşu tarafından “Kapak Tasarımı” dalında ödül alan dergi, zengin içeriğiyle de dikkat çekiyordu. Okuyucularına yaşamın çeşitli renklerini sunan konu ve röportajlarıyla farklı keyif ve keşifler konsepti doğrultusunda içerikler sunan dergi, gelir ve eğitim düzeyi yüksek olan, ağırlıklı olarak 25-45 yaş ve üstü geniş bir kitleyi hedefliyordu.

Bilim Ailem

Bilim Ailem dergisi, Türkiye’nin köklü ilaç üreticilerinden Bilim İlaç adına, 2011 yılına kadar 6 ayda bir çıkarılan ve 2 bin adet basılan kurumsal bir yayın olarak hazırlandı. “İnsana değer” prensibiyle hareket eden Bilim İlaç’ta, kurum içi iletişim aracı olarak kullanılan derginin içeriği; çalışanlarla röportajlar, departman tanıtımları, uzman görüşleri, sağlık, çocuk gelişimi ve hobi gibi bölümlerden oluşuyordu.

Gtrend

Siemens Gigaset Communications adına Konak Medya tarafından 2011 yılına kadar çıkarılan, 3.000 adet basılan ve üç ayda bir yayımlanan Gtrend dergisi, abonelik sistemiyle okurlarına ulaşmanın yanı sıra İstanbul'un en ünlü restoranlarına, cafe ve barlarına ücretsiz olarak dağıtılıyordu.

Gtrend, “Yaşama dair her şey” sloganıyla yola çıkan, kültür, sanat, gezi, gastronomi, sağlık, spor, moda gibi konularda güncel trendleri takip eden ve okurlarına bu trendleri sıcağı sıcağına sunarak onlara daha renkli bir yaşamın kapılarını açan lifestyle bir yayın olarak kurgulandı. Derginin her sayısında, gezi, sağlık, moda, mekan, teknoloji, genç yönetici, kültür-sanat başlıkları altında okuyucularla keyifli içerikler sunuldu.

Servus

Servus Dergisi, Türkiye’de bilişim sektörünün öncü şirketlerinden Servus için hazırlandı. Aylık periyodlarda yayınlanan dergi, Servus iş ortaklarının dışında farklı sektörlerin bilişim yöneticilerine de gönderildi. Servus tarafından sunulan yeni ürün ve çözümlerin tanıtıldığı dergi, ayrıca Servus tarafından hayata geçirilen çeşitli başarı hikayeleri dışında günlük hayatın renklerini yansıtan röportajlar, gezi ve lezzet bölümleriyle de zengin bir içerikle sunuldu.

Önce Kalite

Divan Life

Mengerler
HP CIO Forum
PY