HAKKIMIZDA

2001 yılında bir “içerik ajansı” olarak kurulan Konak Medya, kurumların rekabette öne çıkmalarını sağlayacak, onları farklılaştıracak, iç ve dış müşteri memnuniyetini artıracak, iletişim yeteneklerini güçlendirecek, kendilerini en doğru şekilde ifade etmelerini sağlayacak görsel, basılı ve online tüm içerik ihtiyaçlarını karşılıyor. Uzman ekibi ve yarattığı "bilgi ekosistemi" ile her sektörden, her boyutta şirkete hizmet verebiliyor.

Konak Medya, 10 seneyi aşkın içerik hizmeti deneyimiyle, kuruluşların kendilerini müşterilerine ve hedef kitlelerine etkili şekilde tanıtmalarının en temel yollarından birinin doğru, uzmanlaşmış, iletişim stratejilerine paralel içerikler oluşturmak olduğu bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda pek çok kuruluşun basılı broşür, föy, kurumsal dergi, başarı öyküsü gibi içerik ihtiyaçlarını başarıyla karşılıyor. Son yıllarda gelişen dijital dünyanın artan içerik talebine yönelik olarak online/dijital içerik alanında da önemli hizmetler sunan Konak Medya bu kapsamda web siteleri içerikleri, e-bülten içerikleri de hazırlıyor. Son yıllarda giderek yükselen “içerik pazarlaması” trendiyle bağlantılı olarak uzmanlığını blog ve sosyal medya içerikleri konusunda da güçlendiren Konak Medya tablet yayıncılığında da çalışmalar başlatarak çok farklı alanlarda hizmet verdiği müşterilerine günümüz dijital dünyasına uygun seçenekler sunuyor.

İçeriğin dijital dünyada özen gösterilmesi gereken bir hizmet kalemi olduğunun bilincinde, güçlü bir müşteri portföyü bulunan Konak Medya; şeffaflık ve ekip çalışması ilkelerine dayalı yaklaşımı, müşterilerinin iletişim stratejilerine paralel olarak geliştirdiği içerik stratejileri ve yayıncılık konusunda uzun yıllara dayalı deneyimiyle fark yaratıyor. Bu deneyim sayesinde müşterilerine her türlü platformda hedefe uygun, planlı, uzmanlaşmış, şirket ya da markanın kimliğini tamamlayan, belli bir strateji doğrultusunda oluşturulmuş içerikler sunabiliyor.

Alcatel-Lucent’tan akıllı haberleşme ünitesi SmarteM

Sıra dışı bir ürün, benzersiz özellikler… Alcatel-Lucent, akıllı modem SmarteM’i tanıtmak üzere Konak Medya’dan hizmet aldı. İçerik ve tasarımı Konak Medya ekibi tarafından gerçekleştirilen SmarteM broşürü, ürünü enerji sektörüne daha yakından tanıtıyor.

6Kare, Kalsiyum.co çözümünü Konak Medya ile tanıtıyor

2010 yılından bu yana iş süreçleri, e-imza, yazılım geliştirme alanlarında faaliyet gösteren 6Kare, işletmelerin muhasebe birimlerindeki süreçleri kolaylaştırmaya odaklanan Kalsiyum.co çözümünü Konak Medya uzmanlığıyla tanıtıyor. Renkli tasarımı ve zengin içeriğiyle Kalsiyum.co broşürü, 6Kare’nin tanıtım faaliyetlerine önemli katkıda bulunuyor.

Tepe Güvenlik, müşteri iletişiminde infografikleri tercih ediyor

Türkiye güvenlik sektörünün lider şirketlerinden Tepe Savunma ve Güvenlik için hazırlanan ve Tepe Alarm İzleme Merkezi’nin çalışma temposunu özetleyen infografik çalışmaları, 3 aylık periyodlarla alarm merkezi müşterilerine eposta ile iletiliyor. Nisan-Haziran 2015 dönemini kapsayan infografik çalışması; “Tepe ile her mevsim güvenli” başlığıyla yaklaşık 16 bin eposta adresine ulaştırıldı

IBSS, strateji yönetimindeki uzmanlığını anlattı

IBSS, pek çok farklı SAP ürün ve çözümü hakkındaki uzmanlığını ortaya koyduğu broşürlere bir yenisini ekledi. SAP Strateji Yönetimi çözümüne odaklanan bu broşürün içerik ve tasarım süreçleri Konak Medya ekibi tarafından gerçekleştirildi.

Lojistik ve taşımacılık güvenliği

Tepe Savunma ve Güvenlik’in kurumsal dergisi TEPE’den, sekizinci sayısında lojistik ve taşımacılık güvenliğine odaklandı. Konunun püf noktalarını ve detaylarını içeren bir yazıyı ve konu ile ilgili yaşanmış vaka analizlerini derlediğimiz sayıya Tepe’nin bu alanda hizmet verdiği Aras Kargo da konuk oldu.

Teknoloji harikası ‘panik odalarının’ zaman içindeki seyrine, mevsimin getirdiği güzel rotalardan Alaçatı’ya ve adrenalin tutkunları için rüzgar sörfüne de TEPE’den dergisinin yeni sayısında yer verdik.

HP, Yıldız Holding’in veri depolama performansını nasıl artırdığını anlattı

Bilgi teknolojileri sektörünün öncü şirketlerinden HP, gerek donanım gerekse yazılım ve servisleriyle elde ettiği başarıları, çeşitli basılı malzemelerle de destekleyerek ilgililere sunuyor. Bu bağlamda başarı hikayelerinden de yararlanan HP Türkiye’ye bu hizmet, Konak Medya tarafından veriliyor. Yıldız Holding’de yürütülen veri depolama projesinin başarı hikayesi de HP Türkiye ile birlikte yaptığımız çalışmaların en yeni örneklerinden biri oldu.

BTC’den sıra dışı ürün ve çözüm broşürleri

Almanya merkezli BTC AG grubunun bir üyesi olan BTC Türkiye, ürün ve çözümlerini hedef kitlesiyle paylaşmak üzere sıra dışı broşürlerden yararlanıyor. Konak Medya, mousepad’lerden ayraçlara, iPad şeklinde tanıtım dokümanlarından çok sayfalı broşürlere kadar pek çok çalışmanın içerik ve tasarım süreçlerini yürüterek BTC’ye destek veriyor. Ayrıca BTC’nin başarı hikayeleri de Konak Medya tarafından hazırlanıyor.

BİMSA, gelişmeleri yeni e-bülteni aracılığıyla paylaştı

Gerek bilgi teknolojileri sektöründen gerekse şirket içinden haberleri kapsayan, içerdiği yazılarla okurlara vizyon kazandıran BİMSA e-bülteninin yeni sayısı geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Konak Medya’nın içerik, tasarım ve HTML çalışma hizmeti sunduğu BİMSA e-bülteninde, her sayıda olduğu gibi ilginç konular ve konuklar yer alıyor.

Atos Türkiye, şirket içi iletişimini e-bültenlerle güçlendiriyor

52 ülkede 76 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren Atos, bilgi teknolojileri sektörünün önemli oyuncularından biri. Farklı sektörlerden global müşterileri bulunan Atos’un Türkiye operasyonu da çalışmalarını başarıyla sürdürüyor. Atos Türkiye’nin şirket-içi iletişime yönelik e-bülteninin içerikleri Konak Medya tarafından hazırlanıyor. Ekip ruhunu güçlendirme ve şirket genelinde motivasyon açısından önemli bir katma değer sağlayan Atos Türkiye e-bülteninin yeni sayısı geçtiğimiz haftalarda yayınlandı.

İzocam: Yalıtımda 50 Yıl

İzocam’ın 50. kuruluş yıldönümü için hazırlanan; yalıtımın dünyadaki öyküsüyle birlikte İzocam’ın elli yıllık tarihine röportajlar eşliğinde yer veren, “İzocam: Yalıtımda 50 Yıl” kitabı ve aynı isimli belgesel film ile İzocam bayilerinin anıları ve 50. yıl mesajlarının yer aldığı bayi albümü “50 Yıldır Birlikte” Konak Medya tarafından hazırlandı.

Tepe ile hastane güvenliği

Tepe Savunma ve Güvenlik’in kurumsal dergisi TEPE’den, yedinci sayısında hastane güvenliğine odaklandı. Hastane güvenliğini içeren vaka analizleri ve püf noktalarının yanı sıra, Anadolu Sağlık Merkezi röportajı ile İzmir Üniversitesi Hastanesi ve Florence Nightingale projelerine dergide yer verdik. Likya Yolu, arazide ve asfaltta motosiklet keyfi ve geçmişten günümüze telsiz kulaklıklar yeni sayıda TEPE’den okurlarıyla buluştu.

Kadına Yönelik Şiddet Tanı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtım filmleri Konak Medya tarafından hazırlandı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2012 yılı Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Programı kapsamında desteklediği ve İstanbul Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi iştirakiyle yürütülen Kadına Yönelik Şiddet Tanı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin tanıtım filmleri Konak Medya tarafından hazırlandı. Çekim ve montajı video iş ortağımız Celal Kenç, çizimleri karikatürist Mehmet Duru tarafından yapılan filmlerin senaryosu Konak Medya’ya ait.

Filmlerin tamamını buradan indirebilirsiniz...

Isı yalıtımı Diyalog’ta

Yalıtımın lideri İzocam’ın kurumsal dergisi Diyalog’un yeni sayısı ısı yalıtımına odaklanıyor. Türkiye’den ideal örnekleri ve uygulamaları biraraya getiren ve ısı yalıtımının püf noktalarını, faydalarını derlediğimiz yeni sayı, İzocam’ın Eskişehir ve Kocaeli bayilerini de konuk ediyor.

A’dan Z’ye otel güvenliği

Tepe Savunma ve Güvenlik’in kurumsal dergisi TEPE’den, beşinci sayısında otel güvenliğinin püf noktalarına odaklandı. Otel güvenliğini içeren vaka analizleri, Hilton Worldwide Türkiye ve Tepe Çukurova Bölge Direktörlüğü röportajları, gezginler için Kapadokya, adrenalin bağımlıları için dağ bisikleti konuları yeni sayıda TEPE’den okurlarıyla buluştu.

BİMSA’nın yeni e-bülteni okurlarıyla buluştu

Türkiye’nin en köklü bilgi teknolojileri firmalarından BİMSA’nın alanındaki uzmanlığını yansıtan e-bülteni bir kez daha okurlarıyla buluştu. İçeriği, tasarımı ve HTML çalışması Konak Medya ekibi tarafından gerçekleştirilen e-bültenin yeni sayısında, BİMSA’dan ve sektörden haberler, bilgi teknolojileri dünyasında yaşanan değişimler, e-fatura konusunda uzman görüşü ve inovasyona odaklanan özel bir röportaj yer alıyor.

Siemens İnovasyon dergisinin 15. sayısı çıktı

Siemens’in sağlık sektörüne yönelik İnovasyon dergisinin Ağustos 2014 tarihli on beşinci sayısı çıktı. İçerik ve tasarım çalışmaları Konak Medya tarafından yapılan dergi, her zamanki gibi tıbbi görüntüleme sistemlerine odaklanıyor. Özellikle hasta konforu, görüntülemedeki yeni teknolojiler, radyasyon dozunu düşürme gibi konuları ele alan İnovasyon’da dünyadan ve Türkiye’den pek çok hekimin makalesi bulunuyor.

Yeni Nesil Camyünü Diyalog’ta

İzocam’ın kurumsal dergisi Diyalog’un yeni sayısı Yeni Nesil Camyünü’nü her yönüyle ele alıyor. İzocam yöneticileri ve bayilerinin yeni üründen beklentileri, İzocam ajanslarının Yeni Nesil Camyünü reklam kampanyalarına hazırlık süreçleri ile ilgili röportajlar Diyalog’un son sayısında okurlarla buluşuyor.

Software AG Türkiye’nin Ağustos e-bülteni çıktı

Software AG için aylık olarak hazırladığımız e-bültenlerin yeni sayısı çıktı. İçerik ve tasarım uygulama çalışması Konak Medya ekibi tarafından gerçekleştirilen e-bültenin Ağustos sayısında ARIS ve Alfabet çözümlerinin buluşması, entegrasyon, müşteri deneyiminin önemi gibi konular ele alınıyor.

Raks’ın bloğunda imzamız var

Kurumsal bloglarda edindiğimiz deneyimi artık Raks’ın web sitesinde yer alan bloğuna da yansıtıyoruz. Teknoloji ve inovasyon bağlamında modern dünyadaki gelişmelerin yer aldığı blogda pek çok ilginç konu sizi bekliyor. Takip etmenizi öneririz: raks.com.tr/blog

Bilgi Çağı dergisinin Haziran sayısı çıktı!

Bu ayki konusu "Biyometrik Güvenlik" olan Bilgi Çağı'nın Haziran sayısı çıktı. Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan Biyometrik Güvenlik Sistemleri'ne dair ayrıntılar bu ayki sayımızda.

TEPE ile site güvenliği

Tepe Savunma ve Güvenlik için hazırlanan TEPE’den dergisinin 4. sayısı site ve rezidans güvenliğinin püf noktalarına değiniyor. Detayları Tepe Güvenlik uzmanlarıyla konuştuk ve Metrocity Millenium Blokları’nın yöneticileriyle Tepe’den aldıkları güvenlik hizmetleri üzerine sohbet ettik. Bu sayıda ayrıca “manyetik kartların geçmişine” yolculuk ettik, “beden diline” kulak verdik, dalış sporuna başladık ve Bodrum’un en güzel dalış noktalarına uğradık.

Diyalog’ta “Şov Devam Ediyor!”

İzocam için hazırlanan Diyalog dergisinin Mart 2014 sayısı, yalıtım denince çoğunlukla pas geçilen, üstünde durulmayan ses yalıtımına odaklanıyor. Aynı zamanda, İzocam’ın 14. Uluslararası Bayi Toplantısı’ndan eğlenceli kareler, toplantının detayları ile İzmir ve Manisa bayi ziyaretlerimiz ve sohbetlerimiz de bu sayıda yer buldu.

AVM güvenliği Tepe’den sorulur

Tepe Savunma ve Güvenlik için hazırlanan TEPE’den dergisinin 3. sayısını alışveriş merkezi güvenliğine ayırdık. Tepe Güvenlik uzmanlarıyla AVM güvenliğinin detaylarını, püf noktalarını konuştuk. Palladium AVM’nin konuğu olduk ve Tepe’den aldıkları güvenlik hizmeti üzerine sohbet ettik. Tepe Çağrı Merkezi de bu sayının konuğu oldu ve yenilikçi çalışma sistemini okurlarımızla paylaştı.

Konak Medya, BTC’yi anlatıyor

Almanya merkezli BTC AG grubunun bir üyesi olan BTC, uzun yıllardır teknoloji danışmanlığı alanında faaliyet gösteriyor. Sunduğu çözümleri daha etkili bir şekilde anlatmayı hedefleyen BTC, artık Konak Medya’dan içerik hizmetleri alıyor.

Logo’nun içerik alanında yeni iş ortağı olduk!

1984 yılından bu yana yazılım geliştiren ve artık bir ileri teknoloji grubuna dönüşmüş olan Logo Business Solutions, içerik hizmetlerinde Konak Medya’yı iş ortağı olarak seçti. Logo Mind broşürüyle başlayan bu verimli ortaklık, çeşitli başarı öyküleriyle devam ediyor.

Bilgi Çağı dergisinin Mart sayısı çıktı!

Bu ay ki konusu "Makineler arası iletişim devri" olan Bilgi Çağı'nın Mart sayısı çıktı. Yeni internet yasasına da dikkat çeken bu sayının dosya konularına şu linkten bakabilirsiniz: http://bilgicagi.com/AyinKonusu.aspx

Pasif Ev’lerle ilgili detaylar Diyalog’ta

İzocam için hazırlanan Diyalog dergisinin 24. sayısında, 1990’larda Almanya’da çıkan ve örnekleri giderek çoğalan “Pasif Ev” ve “Multi Konfor Binalar”a odaklandık. Konuyla ilgili dünyaca tanınan uzmanlarla görüştük. Gaziantep’te inşa edilen Türkiye’nin ilk pasif evi ile ilgili detayları araştırdık. Ayrıca Çevre ve şehircilik Bakanlığı’nın “ideal kent” üzerine görüşlerini aldık.

Büyüyen Evyap’tan son haberler Evyap Dünyası’nda

Kişisel bakım ürünleri sektöründe 85 yıldır faaliyet gösteren Evyap için yayınlanan Evyap Dünyası dergisi 33. sayısı ile 2014’e merhaba dedi. Evyap Dünyası’nın yeni sayısında yurtdışı atılımlarıyla da kendinden söz ettiren Evyap’tan bolca haber ve röportaja yer verdik. Sağlık, lezzet, gezi ve etkinlik önerilerimizi de ihmal etmedik.

Bilgi Çağı artık yoluna Konak Medya’yla devam ediyor!

Her gün pek çok yenilikle karşımıza çıkan teknoloji dünyasının gündemi, yıllardır Bilgi Çağı sayfalarında ve web sitesinde okurlarla buluşuyor. Bilişim teknolojilerinin daha yoğun ve etkin bir şekilde kullanılmasını sağlamak üzere, araştırma ve geliştirme çalışmaları için ayrılan kaynakların en verimli şekilde kullanılmasına öncülük etmeyi hedefleyen Bilgi Çağı, artık yoluna Konak Medya’nın içerik ve tasarım desteğiyle devam ediyor.

TeliaSonera Türkiye’nin web sitesi bize emanet!

Telekomünikasyon sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak 1850’den bu yana faaliyet gösteren TeliaSonera, mobil komünikasyonun ve GSM’in yaratıcıları arasında da yer alıyor. Bu köklü markanın Türkiye operasyon birimi, web sitelerinin güncellenmesi ve yönetimi için Konak Medya’yı iş ortağı olarak seçti. Ekibimiz, TeliaSonera web sitesine düzenli haber girişi yapmak ve sayfa yapılarını güçlendirmek için büyük bir enerjiyle çalışıyor!

Software AG Türkiye’nin e-bültenlerinde Konak Medya imzası!

Kurumsal süreç mükemmelliğinde dünya lideri olarak 1969 yılından beri faaliyet gösteren Software AG’nin Türkiye ofisi, her ay düzenli yayınlanacak e-bülteni için Konak Medya’yı iş ortağı olarak seçti. İçerik ve tasarım uygulama çalışması Konak Medya ekibi tarafından gerçekleştirilen e-bültende kurumsal süreçlerdeki trendler, Software AG çözümleri, kurumsal haberler gibi konular yer alıyor. İlk e-bültende özellikle “dijital işletme” kavramı ve Software AG’nin ARIS Platformu vurgulanıyor.

Konak Medya’nın sponsorluk desteği verdiği “Kumun Tadı” Berlin Film Festivali’nde

Melisa Önel’in ilk uzun metraj filmi “Kumun Tadı”nın dünya galası, 6-16 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek 64. Berlin Film Festivali'nde gerçekleştirilecek. Konak Medya’nın da iletişim sponsoru olduğu “Kumun Tadı”, Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde yer alacak ve aynı zamanda En İyi İlk Film Ödülü için de yarışacak. Senaryosunu, özellikle “Uçurtmayı Vurmasınlar” adlı romanıyla tanıdığımız Feride Çiçekoğlu ile Melisa Önel’in birlikte yazdığı filmde Timuçin Esen, Mira Furlan, Ahmet Rıfat Şungar, Mustafa Uzunyılmaz, Sanem Öge, Edanur Tekin, Hakan Karsak, Selen Uçer rol alıyor. Görüntü yönetmenliğini Julian Atanassov ve Meryem Yavuz’un üstlendiği filmin müzikleri ise Erdem Helvacıoğlu imzasını taşıyor.

IBSS ile iş ortağı olduk!

2006 yılından bu yana, Türkiye'nin en deneyimli SAP İş Zekâsı danışmanlık kadrolarından biriyle danışmanlık, eğitim ve destek hizmetleri veren IBSS, kurumsal kitapçık ve başarı hikayelerinin içerik ve tasarımı için Konak Medya’yı iş ortağı olarak seçti. IBSS-Konak Medya işbirliği kapsamındaki ilk çalışmalar, THY OPET ve Akçansa başarı hikayeleri oldu. Her iki firmayla da yazılı başarı hikayesi çalışmalarının yanı sıra video çekimleri yapıldı. Böylece IBSS, hedef kitlesine farklı şekillerde ulaşma imkanı elde etti. IBSS ve Konak Medya birlikte daha pek çok projeye imza atacak.

Diyalog Çıktı!

Yalıtım sektörünün köklü firması İzocam’ın Diyalog dergisinin 23. sayısı okurlarıyla buluştu. “Sanayi tesislerinde yangın yalıtımı ve yangın güvenliği” konusuna odaklanan yeni sayıda, konunun uzmanlarıyla röportajların yanı sıra, İzocam’ın 14 yıldır yürüttüğü “Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması”nın 2014 yılı konusuyla ilgili bilgiler de yer alıyor.

SAP Forum’dan üç farklı sektör analizi

İçeriği ve tasarımı Konak Medya tarafından hazırlanan SAP Forum dergisinin yeni sayısı, SAP’nin perakende, enerji ve spor-eğlence sektörlerindeki çözümlerini ele alıyor. Dergide, birbirinden ilgi çekici yazıların ve SAP ekosisteminden en yeni haberlerin yanı sıra SAP Güney Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Tzikakis ve Fenerbahçe Spor Kulübü BT ve İş Geliştirme Koordinatörü Fatih Bayraktar ile yapılan aydınlatıcı söyleşiler de bulunuyor. Yaklaşık 3000 kişiye ulaşan SAP Forum, iş ve BT dünyasına yeni bakış açıları sunuyor.

Tepe’den dergisi 2. sayısına kavuştu!

Türkiye güvenlik sektörünün lider şirketlerinden Tepe Savunma ve Güvenlik için hazırlanan Tepe’den dergisinin ikinci sayısı okurlarıyla buluştu. “Banka güvenliği”ne odaklanan yeni sayıda, Tepe Savunma ve Güvenlik uzmanlarıyla yapılan röportajların yanı sıra, alarm sistemlerinin zamanda yolculuğu, güvenlik şirketlerinde iç ve dış denetim süreçleri ile “öfke kontrolünün püf noktaları”na yer verildi. Adrenalin katsayısı yüksek sporlardan kayak ve Palandöken kayak merkezi de bu sayının konuları arasında…

Siemens İnovasyon dergisinin yeni sayısı çıktı

Siemens’in sağlık sektörüne yönelik İnovasyon dergisinin Kasım sayısı çıktı. Konak Medya ekibi olarak hazırladığımız derginin bu yeni sayısı özellikle onkoloji ve spor yaralanmalarında radyolojinin önemini vurguluyor. İnovasyon dergisi, 6-10 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 34. Türk Radyoloji Kongresi (TURKRAD 2013) etkinliğinde de dağıtıldı. Dünyadan ve Türkiye’den pek çok hekimin katkıda bulunduğu derginin PDF versiyonunu Turkcell Dergilik uygulaması üzerinden ya da http://www.siemens.com.tr/web/1221-13988-1-1/siemens_turkiye_-_tr/siemens_turkiye/e-bultenler/inovasyon adresinden indirebilirsiniz.